Od 2019 roku Teatr Nasz prowadzi mgr Bożena Kowalik, kontynuując wieloletnią chlubną tradycję. 

Tworzymy grupę przyjaciół. Kochamy teatr, rozwijamy swoje pasje, wspieramy każdego, kto tego potrzebuje. Spotykamy się w każdą środę o godz. 15:15 w auli. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć magię wyobraźni.
 
NASZE DZIAŁANIA W ROKU SZKOLNYM 2021/2022
PRÓBY DO MUSICALU (czerwiec)
Bardzo się cieszymy, że  aż 10 członków naszej trupy zakwalifikowało się do udziału w musicalu „Powróćmy jak za dawnych lat”, który zostanie wystawiony 1 września. Nie było łatwo. Pan Przemysław Łamacz – aktor- reżyser spektaklu by bardzo wymagający. To wspaniale, ze możemy pracować z takimi profesjonalistami. 
Wszyscy już myślą o wakacjach , a dla nas rok szkolny się nie kończy? . Ćwiczymy w czerwcu i w sierpniu.  Tak wyglądają próby ? Obejrzyjcie też krótkie filmiki.
 
 
 

 

PRÓBY DO MUSICALU (sierpień)
Trudno uwierzyć, że tak szybko płynie czas. Za dwa tygodnie wielki dzień! Zobaczymy, czy wszystkie wspaniałe doświadczenia zdobyte w trakcie pracy nad spektaklem zaowocuje świetnym występem, a tym czasem nadal próbujemy. 
 
 
 
„Powróćmy jak za dawnych lat” – jak spełniają się marzenia…
                                  Refleksje…
1 września raczej nie kojarzy się pozytywnie ? Powrót do szkoły, obowiązki, egzaminy… dla nas był to jednak piękny dzień.  Ciężko pracowaliśmy, aby osiągnąć sukces i spełnić swoje marzenia. Należeliśmy do wybrańców losu, którzy pod okiem świetnego profesjonalisty, aktora, pana Przemysława Łamacza, wspieranego przez opiekunkę naszego koła, mieli wystąpić w Sali Widowiskowo- Koncertowej Muza w musicalu „Powróćmy jak za dawnych lat”. Przedstawienie to było clou uroczystości nadania imienia Józefy Siwikowej, założycielki naszego Liceum, rondu w Sosnowcu oraz uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego. 
Jestem dumna ze wspaniałych  Aktorów Teatru Naszego i Absolwentów. Mam nadzieję, że uczniowie występujący w musicalu dołączą do szkolnej rodziny teatralnej, bo są wyjątkowi ! Wspaniale było wystąpić u Waszego boku na scenie. To niesamowite doświadczenie. Dziękuję <3   
 
Czy wszystko się udało? Czy spełniliśmy marzenia? Sprawdźcie sami.
 
 
 
NASZE DZIAŁANIA W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
Szymon Siwek został laureatem IV Festiwalu Piosenki Filmowej "Śpiewanie na ekranie". Zachwycił jury wykonaniem piosenki z filmu „Porwanie Agaty” pt. „Czekasz na tę jedną chwilę”. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!  Zapraszamy do wysłuchania utworu TUTAJ
 
 
 

Piotr Lebelt zostałLaureatem XII edycji Wojewódzkiego Konkursu na MałąFormęTeatralną o charakterze profilaktycznym „PROFORMA”- w kategorii monodram. Konkurs zostałzorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Utalentowany aktor zaprezentowałspektakl, który uświadamia, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Sztukębędzie można zobaczyćw nowym roku szkolnym. Już dziś zapraszamy.

 
 
 
Udział w castingu do musicalu o założycielce szkoły Józefie Siwikowej
Członkowie szkolnego teatru wzięli udział w castingu zorganizowanym przez aktora pana Przemysława Łamacza. Wielu z nich zdobyło wymarzone role, a także dzięki zaproszeniu pana Łamacza  wzięło udział w ,,Biedni Polacy patrzą na getto " kolejnym widowisku teatru KTO. 
Było to wspaniałe doświadczeni, zwłaszcza, że młodzi aktorzy wystąpili u boku swoich starszych kolegów i koleżanek- absolwentów naszej szkoły.
 
Kliknij zdjęcie i zobacz galerię
 
 
 
 
Narodowe Czytanie „Balladyny” J. Słowackiego
Teatr Nasz i sympatycy zachęcili społeczność szkolną do wspólnego czytania tragedii J. Słowackiego „Balladyna”. 
 
 
 
 
Świąteczna pocztówka niespodzianka
Grupa teatralna z okazji świąt Bożego Narodzenia przygotowała dla grona pedagogicznego, uczniów i ich rodziców Świąteczną pocztówkę-niespodziankę. Aktorzy tańcząc, śpiewając i recytując złożyli życzenia świąteczne w niebanalny sposób. 
 

 

                                            
 
 
 
Nasze sukcesy
Aktorzy Teatru Naszego zaprezentowali swoje talenty, biorąc udział w dwóch konkursach. Piotr Lebelt zdobył I miejsce w Konkursie „Teatr jednego aktora” organizowanym w ramach projektu „Różne oblicza teatru. 6. Sosnowiecka Jesień Teatralna.”
 
 
Katarzyna Posikata otrzymała wyróżnienie w VIII Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Patriotycznej
 
 
 
 
 
 
OGŁASZAMY KONKURS cool
► Zaprojektuj logo naszego teatru, które nawiązywałoby nie tylko do nazw „Teatr Nasz”, ale także podkreślało wieź z II LO im. Emilii Plater.
► Propozycje prześlij do Pani Profesor Kowalik (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
 
Czekamy na kreatywne pomysły! 

TAK TWORZYMY SZTUKĘ
   
 
   
 
NASZE DZIAŁANIA W ROKU SZKOLNYM 2019/2020
 
TEATR Nasz i „SKLEP Z ZABAWKAMI”
Wspaniale jest wywoływać uśmiech i jednocześnie wzruszać. Aktorzy szkolnego teatru napisali i wystawili etiudę teatralną pt. „Sklep z zabawkami” dla uczniów ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 30 w Sosnowcu. Spektakl został wystawiony w  Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Parkowej.
   
 
   
 
 
 
WYSTĘP SZKOLNEGO TEATRU NA FINALE  XXV OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU JEDNEGO WIERSZA O LAUR LATERANKI
 
NIE MOGŁO NAS ZABRAKNĄĆ NA  28 FINALE WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. 
 
OJ, BĘDZIE SIĘ DZIAŁO...
czyli nad czym obecnie pracujemy:
 
1. Musicalowa etiuda „PLATER DAY”
 
2. Groteskowa wizja świata w spektaklu „Szkoła jak sen”
 
 
 
 
 

 

2014/2015

Teatr Nasz działa w II LO im. Emilii Plater od wielu lat i skupia młodzież uzdolnioną artystycznie. Od roku 2014 opiekunem teatru jest mgr Ewa Sokołowska-Grobel. Na przestrzeni ostatnich lat uczniowie zaprezentowali w szkole, jak i poza nią, kilka spektakli:

 

"Na językach" - przedstawienie prezentowane min. w Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, Wyższej Szkole Biznesu  w Dąbrowie Górniczej,
 "Obudź nadzieję..." - realizacja programu Zaduszek Muzycznych w Kościele Katedralnym w Sosnowcu,

 

2015/2017

"Pensja Pani Siwikowej" - spektakl zaprezentowany w Sali Koncertowo-Muzycznej ''Muza'' w Sosnowcu,
"Wesele Dziadów" - przedstawienie wystawione w Teatrze Zagłębia,


"Dziwny jest..."  - spektakl powstały w ramach projektu z młodzieżą z Ukrainy ,pokazany w Szkole Muzycznej w Sosnowcu,

 

"Prawda i kłamstwo o Katyniu..." - spektakl szkolny,

 

Przedstawienie teatralne stanowiące pośmiertne wspomnienie mgr Michała Walińskiego - założyciela Teatru Naszego w II LO, wieloletniego nauczyciela j.polskiego i filozofii - zaprezentowany w ramach Turnieju Jednego Wiersza o Laur Plateranki.

 

 

2017/2018

Młodzież czynnie uczestniczy w wolontariacie w Teatrze Zagłębia, bierze udział w konkursach recytatorskich osiągając sukcesy:

  • Patrycja Góra I miejsce w eliminacjach miejskich i III miejsce w eliminacjach regionalnych OKR 2014/2015

 

  • Julia Łamacz I miejsce w eliminacjach miejskich i IV miejsce w eliminacjach regionalnych OKR 2016/2017
  • Julia Łamacz I miejsce w III Jesieni Teatralnej (Teatr żywi się słowem) za monodram pt."Mała Stainbach" 2017
  • Julia Łamacz I miejsce w Turnieju Artystycznym w Gliwicach 2017.

 

W latach 2014/2015 wspólpracowaliśmy z p.Michałem Skibą - wicedyr. MDK w Mysłowicach.
W latach 2015/2017 przygotowywaliśmy spektakle we współpracy z p.Wojciechem Leśniakiem - aktorem Teatru Zagłębia.
W roku bieżącym wspomaga nasze działania  aktor- p.Przemysław Łamacz.

2018 / 2019

Musical "Bomont school" na scenie Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przedstawienie w czasie uroczystości 110 - lecia Liceum w sali koncertowej Szkoły Muzycznej