Profil biologiczno-chem.

 

 

 

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny

Profil dwujęzyczny

 

 

      

 

 

II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu realizuje projekt dofinansowany

z Europejskiego Funduszu Społecznego pn.:

Pracujemy metodą eksperymentu

w II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu 

Poddziałanie 11.01.04 RPO WSL 2014-2020
 
Wartość projektu ogółem: 382 885,49 PLN
Wartość dofinansowania projektu ogółem: 344 596,94 PLN
w tym wartość dofinansowania projektu środkami Unii Europejskiej: 325 452,66 PLN
   

Kliknij tutaj, aby poznać szczegóły

 

 

W dniu 15 czerwca 2018 roku na obiektach sportowych MOSiR (boiska treningowe Stadionu Ludowego ul. Kresowa1 Sosnowiec) pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca odbył się zorganizowany przez naszą szkołę dzień sportu „ACTIVPLAT”. Jednym z głównych celów tej imprezy była integracja uczniów w różnym wieku (gościliśmy licznie przybyłych uczniów z innych szkół: ZSS 2 wraz z wolontariuszami z Hiszpanii i Francji, SP18, SP 42, SP 45poprzez uczestniczenie w różnego rodzaju aktywnościach ruchowych.

Dzień Sportu uroczyście otwarła Pani Dyrektor mgr Justyna Tulicka. Rozpoczęcie uświetniło zapalenia znicza olimpijskiego, a także  pokaz taneczny przygotowany przez uczniów z Naszej Szkoły: Julię Bańczyk, Julię Łamacz, Aleksandrę Michalak, Radka Koźlickiego, Miłosza Wardynia oraz przywitanie wszystkich partnerów: MOSiR Sosnowiec, Dawcy Uśmiechu, Katarzyna Szymiec z SP 42, LaCultura, Xtreem, OSP TIMKEN, Daniel Wierzbicki, Kurier Miejski Sosnowiec, Dziennik Zachodni. Po wspólnej rozgrzewce rozpoczęła się długo oczekiwana rywalizacja sportowa.

W turnieju piłki nożnej  6x6 chłopców, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wygrali uczniowie z II LO z klasy I C, natomiast rywalizację młodszych kolegów zdominowali zawodnicy z SP 18.  

W rozgrywkach siatkarskich, w których wzięło udział również kilka drużyn zwyciężyli uczniowie z klasy I B – II LO. W młodszej kategorii tych rozgrywek medale dla najlepszych znalazły się na piersiach uczniów z SP 18.

W tym samym czasie odbywały się liczne konkursy sportowe, między innymi wyścigi rzędów, które przyniosły wiele emocji, a w których najsprawniejszą grupą okazała się ekipa z klasy I B z II LO oraz reprezentacja SP 45, przeciąganie liny wygrała klasa II A z II LO, a w rzucie beretem na odległość niepokonani byli Patryk Gałecki z kl. II A i Julia Pilawska z SP 45 oraz slalom z balonem, zawody strażackie.

Po pokazie układu na stepach, zorganizowanym przez uczennice II LO, każdy z uczestników mógł wziąć udział w ZUMBIE z prowadzącą Anną Macugą, warsztatach tanecznych z instruktorami z laCultura, warsztatach z łucznictwa z instruktorem Danielem Wierzbickim. Mogliśmy zobaczyć także pokaz aerobiku sportowego fitnessu na trampolinach klubu Xtreem, który ufundował dla uczestników wejsciówki na zajęcia fitness.

 Impreza zakończyła się wręczeniem nagród, które zasponsorowała Dyrektor II LO mgr Justyna Tulicka.

Dodatkowymi atrakcjami były liczne konkursy sportowe, animacje prowadzone przez Katarzynę Szymiec i uczniów naszego Liceum, zajęcia  Juega y aprende! – przeprowadzone przez uczniów i nauczyciela naszej szkoły - Iwonę Płonkę Na zakończenie imprezy to odbyła się „wojna na balony” wypełnione wodą!!!.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zaangażowanie w „ACTIVPLAT” i oczywiście zapraszamy za rok.

Dziękujemy p. Dariuszowi Panasowi za profesjonalną fotorelację.

 

                                                                                             

Szkolny teatr

Teatr Nasz

Kochamy teatr, rozwijamy swoje pasje (...) zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć magię wyobraźni.czytaj więcej

 
 
 
 
 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej