Profil biologiczno-chem.

 

 

 

Profil matematyczny

Profil prawno-politologiczny

Profil językowy

Profil medialny

Profil dwujęzyczny

 

 

      

 

 

II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu realizuje projekt dofinansowany

z Europejskiego Funduszu Społecznego pn.:

Pracujemy metodą eksperymentu

w II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu 

Poddziałanie 11.01.04 RPO WSL 2014-2020
 
Wartość projektu ogółem: 382 885,49 PLN
Wartość dofinansowania projektu ogółem: 344 596,94 PLN
w tym wartość dofinansowania projektu środkami Unii Europejskiej: 325 452,66 PLN
   

Kliknij tutaj, aby poznać szczegóły

 

 

Noc Biologów to ogólnopolska akcja, w której biorą udział uniwersyteckie Wydziały Przyrodnicze z całej Polski, w tym Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŚ. Wydarzenie to jest skierowane m. in. do młodzieży licealnej. W tym roku uczestniczyli w nim uczniowie z kl.II b o profilu biol.-chem. Hasło przewodnie Nocy Biologów to "Żywa energia", a oferta zajęć była bardzo bogata: wykłady, pokazy, laboratoria, warsztaty, wystawy, konkursy, quizy.


Przedmiotem wykładu "Botanika sądowa, czyli roślina prawdę wskaże" było wykorzystanie materiału roślinnego w dochodzeniach kryminalnych. Słuchacze szukali odpowiedzi na pytanie, czy dowody roślinne mogą wspomóc wymiar sprawiedliwości? "Sztuczna inteligencja. Żyje? Czuje? Myśli?" to wykład znanego popularyzatora nauki dr T.Rożka - autora 
prowadzącego program Sonda 2 TVP, którego z wielkim zainteresowaniem, w auli wypełnionej po brzegi, wysłuchała młodzież.

Uczniowie uczestniczyli w kilku w pokazach. W trakcie pokazu nt. "Różnorodnego świata bezkręgowców" (Katedra Hydrobiologii) zaprezentowano wybrane grupy bezkręgowców wodnych, przekazano wiadomości o ich ekologii i biologii. W trakcie pokazu "Zioła to zdrowie" (Katedra Ekologii) uczestnicy mogli spróbować naparów z roślin leczniczych. Zwiedzając bogatą ekspozycję "Życie po życiu - energia lasu karbońskiego", uczniowie podziwiali wybrane odciski roślin kopalnych z okresu karbońskiego, oglądali model ważki
karbońskiej - gigantycznego przodka współczesnych przedstawicieli tych owadów.

Warsztaty "Otwieramy serce przed Tobą: Energia z serca" (Katedra Fizjologii Zwierząt i Ekotoksykologii) były niewątpliwie najciekawszymi zajęciami. W trakcie interaktywnych zajęć młodzież zobaczyła sekcję prawdziwego serca. Każdy z uczestników mógł dotknąć poszczególnych elementów anatomicznych serca i przekonać się, że biologię poznaje się nie tylko wzrokiem. To była jedyna taka Noc w roku. Uczestnictwo w tym wydarzeniu, dla niektórych po raz kolejny, sprawiło wszystkim wiele radości i satysfakcji.

Szkolny teatr

Teatr Nasz

Kochamy teatr, rozwijamy swoje pasje (...) zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć magię wyobraźni.czytaj więcej

 
 
 
 
 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej