Czwartek 8 marca był dla maturzystów naszej szkoły szczególnym dniem pielgrzymowania do Matki Bożej Częstochowskiej. Uczniowie klas maturalnych wraz z opiekunami: p. mgr Agnieszką Banatowską, p. mgr Moniką Sośnica, p. mgr Anną Baczyńską-Jach oraz ks. Pawłem Pasiem wzięli udział w Pielgrzymce Maturzystów Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę.

Było to spotkanie modlitewne osób, które przyjechały do Częstochowy, aby poprzez modlitwę powierzyć Matce Bożej swoje przygotowania do egzaminów dojrzałości, prosić o owocność przy ich zdawaniu i mądrość na wybory życiowych decyzji.

Maturzyści w czasie pielgrzymki uczestniczyli w konferencji wygłoszonej przez ks. dr Michała Knapika oraz Eucharystii sprawowanej przed Jasnogórskim Obrazem Matki Bożej przez pasterza naszej diecezji ks. bpa Grzegorza Kaszaka. Po zakończonej Eucharystii udaliśmy się także do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Sosnowieckiej, gdzie klerycy opowiedzieli o swoim kapłańskim powołaniu.

Miejmy nadzieję, że łaski wyproszone przez maturzystów spłyną nie tylko na nich, ale na wszystkich uczniów naszego Liceum, nauczycieli, pracowników i dyrekcję szkoły.

 

      

 

 

II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu realizuje projekt dofinansowany

z Europejskiego Funduszu Społecznego pn.:

Pracujemy metodą eksperymentu

w II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu 

Poddziałanie 11.01.04 RPO WSL 2014-2020
 
Wartość projektu ogółem: 382 885,49 PLN
Wartość dofinansowania projektu ogółem: 344 596,94 PLN
w tym wartość dofinansowania projektu środkami Unii Europejskiej: 325 452,66 PLN
   

Kliknij tutaj, aby poznać szczegóły

 

 

Szkolny teatr

Teatr Nasz

Kochamy teatr, rozwijamy swoje pasje (...) zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć magię wyobraźni.czytaj więcej

 
 
 
 
 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej