W dniach 16 - 17 marca bieżącego roku miałam przyjemność brać udział w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy o Mediach. Impreza odbywała się w Warszawie na Uniwersytecie Warszawskim.

Wydarzenie rozpoczęło się w piątek około godziny 12 oficjalnym powitaniem, następnie wraz z około 160 innymi uczestnikami z całej Polski rozpoczęliśmy rozwiązywanie finałowego testu. Pytania dotyczyły szerokiego zakresu wiedzy o mediach, m. in. historii, struktury systemu medialnego, osób związanych z branżą medialną. Test składał się z 40 pytań zamkniętych.

Po jego napisaniu uczestnicy mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z redaktorem Bogdanem Rymanowskim. Od dziennikarza dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, m. in. tego, jak wyglądała jego droga do pracy w  telewizji. Po spotkaniu z redaktorem  nastąpiło ogłoszenie wyników. Wyłoniono 48 laureatów olimpiady. Niestety, okazało się, że aby dostać się do tej grupy szczęśliwców, zabrakło mi jednego punktu w teście. Po ogłoszeniu wyników  uczestnicy udali się na projekcję filmu do planetarium w Centrum Nauki Kopernik. Mimo niesatysfakcjonującego mnie wyniku, wyjazd do Warszawy był świetną przygodą intelektualną, dzięki której wiele się nauczyłam.

Marta Muszyńska, klasa III a  (medialna)

 

      

 

 

II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu realizuje projekt dofinansowany

z Europejskiego Funduszu Społecznego pn.:

Pracujemy metodą eksperymentu

w II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu 

Poddziałanie 11.01.04 RPO WSL 2014-2020
 
Wartość projektu ogółem: 382 885,49 PLN
Wartość dofinansowania projektu ogółem: 344 596,94 PLN
w tym wartość dofinansowania projektu środkami Unii Europejskiej: 325 452,66 PLN
   

Kliknij tutaj, aby poznać szczegóły

 

 

Szkolny teatr

Teatr Nasz

Kochamy teatr, rozwijamy swoje pasje (...) zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć magię wyobraźni.czytaj więcej

 
 
 
 
 

Wycieczki

news

Poznaj historię naszych wyjazdów

Każdego roku wyjeżdżamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki... - czytaj więcej