Sport

A może by tak spróbować czegoś nowego…? 5 osobowa drużyna najlepiej zorientowanych  w Plater postanowiła wykorzystać okazję i wystartować w zawodach organizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Zespół Kuratorów Zawodowych przy Sądzie Rejonowym, Komendę Miejską Policji oraz Parkrun - Park Miejski w Sosnowcu. 

drużyna Plater przed meczem
Plateranki w finałach mistrzostw szkół ponadpodstawowych w piłce siatkowej zdobyły 5 miejsce. Pomimo ciężkiej i wyrównanej grze, dziewczyny muszą uznać  wyższość rywalek  Sosnowieckich szkół. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia Blance, która podczas mistrzostw doznała kontuzji stawu skokowego. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wyników.

drużyna Plater
Przegrana i remis nie wystarczyły naszym Plateranom na awans do finałów. Nasi chłopcy po przegranym meczu z VII LO i remisie z VI LO niestety nie awansowali do finałów.
Ostatecznie zajęli 6 miejsce. Gratulujemy.

 
Alicja Mazur i Małgorzata Muszyńska zdobyły Mistrzostwo Sosnowca w badmintonie. Dziewczyny pewnie awansowały do zawodów wojewódzkich.
Gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnym etapie. 
 
20 października drużyna plateranek rywalizowała z najlepszymi zawodniczkami z całego województwa śląskiego. Panie miały do pokonania 6x800 m trasy przełajowej wytyczonej przez las w jednej z dzielnic Rudy Śląskiej. Alicja Swoboda, Dominika Wachowska, Blanka Bałtrukiewicz, Natalia Lipińska, Dominika Bienias i Aleksandra Dubiel z wielkim zaangażowaniem pracowały na wynik całej grupy.