×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but galeria/2019-2020/3x3/ is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Global

Uczennica klasy 1f medialnej Julia Jończyk wyśpiewała III miejsce w VII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „World Song”.  W konkursie wzięło udział 143 uczestników z różnych państw, np. z Polski, Słowacji i Ukrainy. Serdecznie gratulujemy Julii i życzymy dalszych muzycznych sukcesów.  

29 maja 2023 roku uczniowie klas językowych i dwujęzycznych: 1a,2a i 3e uczestniczyli w wydarzeniu o nazwie „Dzień Chiński”, które zorganizowali pracownicy i studenci Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu.

Plateranki w składzie: Blanka Bałtrukiewicz, Amelia Cioch, Dominika Standio zdobyły III miejsce w Mistrzostwach Sosnowca szkół ponadpodstawowych w siatkówce plażowej dziewczyn. Gratulujemy!

Uroczysta Gala Finałowa, podsumowująca konkursy organizowane w roku szkolnym 2022/23 przez nasze Liceum, odbędzie się 26 maja o godz. 11.00 w auli szkolnej II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. E. Plater w Sosnowcu, 

W końcu się doczekaliśmy! Nadszedł moment wyjazdu na nadmorskie warsztaty przyrodnicze. Pan Krzysztof - nasz przesympatyczny kierowca - bezpiecznie i bezproblemowo przetransportował nas nad Bałtyk. Pierwszy spacer po plaży 

Udział klasy 3b o profilu biologiczno-chemicznym w projekcie #szkolneklimaty organizowanym przez Fundację Napraw Sobie Miasto powoli dobiega końca. Lista pozytywnych efektów naszej współpracy jest bardzo długa - jednym z nich jest możliwość badania i analizowania wyników pomiarów jakości powietrza na zewnątrz szkoły oraz w sali chemicznej.