Udział klasy 3b o profilu biologiczno-chemicznym w projekcie #szkolneklimaty organizowanym przez Fundację Napraw Sobie Miasto powoli dobiega końca. Lista pozytywnych efektów naszej współpracy jest bardzo długa - jednym z nich jest możliwość badania i analizowania wyników pomiarów jakości powietrza na zewnątrz szkoły oraz w sali chemicznej. 
Czujnik umieszczony za oknem i w klasie bada na bieżąco skład powietrza, a urządzenie sygnalizujące wskazuje za pomocą odpowiednich kolorów oraz ciągłego lub przerywanego sygnału świetlnego, jakie czynności należy wykonać. Miło nam ogłosić, że badanie nie zakończy się wraz z końcem projektu - czujniki zostaną nam udostępnione na kolejny rok szkolny :-)
 
Dzięki dofinansowaniu uzyskanym w projekcie udało się nam również wdrożyć w życie pomysły poprawy jakości powietrza w klasie. Nasza sala chemiczna przeszła ogromną metamorfozę! W oknach mamy piękne żaluzje, chroniące przed nadmiernym nagrzaniem sali, oraz nawilżacze powietrza zawieszone na kaloryferach, a na parapetach zielone kwiaty w pięknych glinianych donicach. Wszystkie podjęte działania wpływają m.in. na zwiększenie wilgotności powietrza, a co za tym idzie - na komfortową pracę na lekcji.
 
Idąc za ciosem, zaczęliśmy upiększać salę, dodając i modyfikując niektóre elementy wyposażenia (zwróćcie uwagę na przepiękny zegar pierwiastkowy oraz układ okresowy).
 
Z opinii wielu uczniów wiemy, że sala chemiczna robi wrażenie!