lo2@sosnowiec.edu.pl

32 266-45-35

ul. Parkowa 1, 41-200 Sosnowiec

Najlepsze Licea 2024 - Srebrna tarcza

Narodowe Święto Niepodległości 2023

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości społeczność Plater uroczyście uczciła 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. O symbolicznej godzinie 11.11 został odśpiewany hymn narodowy a następnie odbył się Marsz Niepodległości, na czele którego maszerował poczet sztandarowy ze sztandarem naszego Liceum. To bardzo ważny dzień dla każdego Polaka, uświadamiający wagę wolności narodu oraz upamiętniający ofiarę pooniesioną przez naszych przodków. Niech mottem tej roczystości będą słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego: „Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”. To był bardzo ważny i uroczysty dzień.  

Inne artykuły

Ostatni dzwonek

W miniony piątek w naszym liceum zabrzmiał ostatni dzwonek...

Platerańskie Kolędowanie

Platerańskie Kolędowanie to świąteczna tradycja naszego Liceum. Wszystkie klasy...

115 – lecie istnienia szkoły

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Emilii Plater...

Wieczór wspomnień

W tym roku nasza szkoła obchodzi swoje 115 urodziny!...

Dzień Edukacji Narodowej 2023

W dniu 16 października 2023 r.  w naszym Liceum...