lo2@sosnowiec.edu.pl

32 266-45-35

ul. Parkowa 1, 41-200 Sosnowiec

Najlepsze Licea 2024 - Srebrna tarcza

Teatr szkolny

Od września 2023 roku patronat nad kółkiem teatralnym sprawują – Krzysztof Korzeniowski- aktor Teatru Zagłębia w Sosnowcu oraz Katarzyna Reszel-Łagoń- polonistka z tutejszego liceum.

Zajęcia teatralne odbywają się w auli szkolnej w Plater w każdy poniedziałek od godziny 17.00- do… Często czasu nie liczymy i zamiast półtorej godziny zajęcia trwają znacznie dłużej.

W ramach zajęć młodzi aktorzy i młode aktorki rozwijają swoje zainteresowania i pasje teatralne wcielając się w ciekawe role z tekstów znanych i mniej znanych autorów dzieł literackich.

Dotychczas wystawiliśmy montaż słowno- muzyczny „Listopadowe duchy”- oparty na motywach II części „Dziadów Adama Mickiewicza oraz lirycznych utworach z postaciami metafizycznymi. Widowisko zaprezentowaliśmy w OSP w Żarkach Letnisko w listopadzie 2023r. oraz w styczniu 2024 r. przed publicznością z Plater.

W grudniu 2023 r. przygotowaliśmy program artystyczny z okazji 115 lecia istnienia Plater. A obecnie pracujemy nad spektaklem „ Alusia” autorstwa Pawła Fica. Zajęcia teatralne są otwarte dla każdego, kto miłuje sztukę wysoką. Zapraszamy...