lo2@sosnowiec.edu.pl

32 266-45-35

ul. Parkowa 1, 41-200 Sosnowiec

Najlepsze Licea 2024 - Srebrna tarcza

115 – lecie istnienia szkoły

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Emilii Plater w Sosnowcu świętowało 115 – lecie istnienia szkoły. Z tej okazji w Liceum miała miejsce niezwykła uroczystość z udziałem znamienitych gości. Swoją obecnością ten dzień uświetnili: Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński, Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Pan Bogdan Święczkowski – absolwent Plater, Dyrektor Biura Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Pani Barbary Dolniak, Posełna Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Pan Mateusz Bochenek – absolwent Liceum, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sosnowcu Pan Tomasz Niedziela, Członek Państwowej Komisji ds. Pedofilii Pani Barbara Chrobak, Wiceprezes Totalizatora Sportowego Pani Magdalena Kopka – Wojciechowska, Radna Miasta Sosnowca Pani Małgorzata Pogoda – Mendakiewicz – absolwentka Plater, Radny Miasta Sosnowca Pan Michał Wcisło – absolwent Plater, Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej Pan Tomasz Ryrak – absolwent Plater, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków „Plateranie” Sławomir Słociński – absolwent Plater.

Inne artykuły

Ostatni dzwonek

W miniony piątek w naszym liceum zabrzmiał ostatni dzwonek...

Platerańskie Kolędowanie

Platerańskie Kolędowanie to świąteczna tradycja naszego Liceum. Wszystkie klasy...

Wieczór wspomnień

W tym roku nasza szkoła obchodzi swoje 115 urodziny!...

Narodowe Święto Niepodległości 2023

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości społeczność Plater uroczyście uczciła...

Dzień Edukacji Narodowej 2023

W dniu 16 października 2023 r.  w naszym Liceum...