lo2@sosnowiec.edu.pl

32 266-45-35

ul. Parkowa 1, 41-200 Sosnowiec

Najlepsze Licea 2024 - Srebrna tarcza

X edycja konkursu matematycznego PLATMAT

18  kwietnia 2024 w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi odbyła się X  edycja konkursu matematycznego PLATMAT. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 7 oraz 8 szkół podstawowych zainteresowanych matematyką i chętnych do rozwiązywania zagadek matematycznych. W tym roku do konkursu zgłosiło się 17 dwuosobowych drużyn. W matematycznych zmaganiach brali udział uczniowie szkół podstawowych z Sosnowca i Będzina. Konkurs podzielony był na dwie części – indywidualną, która tworzy punktację dla drużyny i pracę w parach – drużynach. W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązują zadania z zakresu podstawy programowej z matematyki dla szkół podstawowych. W drugim etapie rywalizuje  6 najlepszych drużyn rozwiązując zadania z 8 kategorii. Na zwycięzców czekały cenne nagrody rzeczowe. Najlepszymi uczestnikami konkursu okazali się: 

I miejsce: Tomasz Skóra i Mateusz Nabrdalik ze Szkoły Podstawowej nr 38 w Sosnowcu,

II miejsce:  Michał Grądek i Kaja  Łach ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Sosnowcu,

III miejsce:  Błażej Chrząstek i Wojciech Kubaty ze Szkoły Podstawowej nr 39 w Sosnowcu,

Nagrodę specjalną Dyrektora Szkoły otrzymują Mikołaj Burakowski ze Szkoły Podstawowej nr 6 w  Będzinie  i Wojciech Kubaty ze Szkoły Podstawowej nr 39 w Sosnowcu.

Wszystkim uczestnikom oraz przygotowującym ich nauczycielom serdecznie gratulujemy.

Inne artykuły

Ostatni dzwonek

W miniony piątek w naszym liceum zabrzmiał ostatni dzwonek...

Złoty Indeks UJ

Uczennica klasy 4d Martyna Mierzwińska została laureatką XXVIII Konkursu...

Plateranin finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego

Michał WOLSKI - uczeń klasy o profilu dwujęzycznym -...

VIII edycja PlatMat 2021/2022

28 kwietnia 2022 w naszej szkole  odbyła się VIII...