Pobijanie rekordu na jednoczesne wykonywanie resuscytacji krążeniowo - oddechowej

Dnia 16 października nasza drużyna uczestniczyła w biciu rekordu Guinnessa na jednoczesne wykonywanie resuscytacji krążeniowo oddechowej. Przy współpracy z Ratownictwem Medycznym, OSP Cieśle, OSP Timken i zaprzyjaźnioną motocyklistką - Ewą Ryłko przedstawiliśmy symulację wypadku motocyklowego podczas którego udzieliliśmy pierwszej pomocy.


Szkolenie z pierwszej pomocy w szkole podstawowej nr 6


Nasza drużyna miała okazję przeprowadzić szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla trzecioklasistów. Zajęcia miały na celu promocję właściwych zachowań oraz umiejętność reagowania i powiadamiania na wypadek powstania stanów zagrożenia zdrowia i życia .


Szkolenie dla przedszkola nr 47


Nasza Drużyna Ratownicza w składzie: Wiktoria Skiba, Michał Sajdak oraz Jakub Zelik w dniu 16 marca 2018 w Przedszkolu nr 47 w Sosnowcu miała okazję podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy. Z wielkim zainteresowaniem i dużą aktywnością dzieciaki współpracowały ze starszymi kolegami wykonując podstawowe czynności ratujące życie.


Motomikołajki 2017


Nasza drużyna miała przyjemność brać udział w motomikołajkach 2017. Motomikołajki jest to impreza charytatywna dla dzieci z pobliskich domów dziecka, organizowana przez stowarzyszenie ,,Dawcy Uśmiechu." Na stoisku drużyny były prowadzone szkolenia z zakresu pierwszej pomocy.


Bezpieczna Droga na Święta 2017


16 grudnia odbyła się akcja na terenie CH Auchan w Sosnowcu - Bezpieczna droga na święta, której organizatorem było OSP Sosnowiec Porąbka. Podczas akcji można było wiele zobaczyć oraz samemu udzielić pierwszej pomocy z użyciem AED. Dodatkowo o godzinie 11,14,17 odbył się FLASHMOB czyli jednoczesne wykonywanie RKO w rytm muzyki Bee Gees


WOŚP W PLATER!


Jako Drużyna Ratownicza we współpracy z Timkenami mieliśmy ręce pełne roboty podczas tegorocznego wośpu - m.im przedstawialiśmy pozoracje oraz pokazy pierwszej pomocy, na naszym stanowisku, dla wszystkich osób zainteresowanych.


Wizyta w stacji ratownictwa górniczego


Podczas wizyty w Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego w Jaworznie, mieliśmy okazję zobaczyć sprzęt a także stanowisko dowodzenia w akcjach ratowniczych. Mogliśmy również wejść do komory dymowej, aby chociaż na chwilę poczuć się jak górnicy.


Szkolenie dla przedszkola nr 57


26 maja z okazji Dnia Mamy, został zorganizowany festyn w przedszkolu nr 57 w Sosnowcu. Członkowie naszej drużyny, zarówno na scenie a także później na stanowisku prezentowali wiedzę z zakresu pierwszej pomocy


Konkurs dla młodszych kolegów!


Konkurs został zorganizowany przez naszą drużynę we współpracy z Timkenkami dla naszych młodszych kolegów i koleżanek. Mogli się oni zmierzyć z pozoracjami, które dla nich przygotowaliśmy. Konkurs poprzedziło krótkie szkolenie dla uczestników


Pierwszy konkurs w 2017 roku!


Nasza drużyna mogła się zmierzyć z pozoracjami przygotowanymi dla nas oraz pozostałych uczestników. Konkurs odbył się w Wyższej Szkole Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej. Na 53 drużyny, nasza w składzie : Wiktoria Skiba, Wiktoria Movsisyan oraz Jakub Zelik zajeła 10 miejsce, natomiast nasza druga drużyna w składzie: Marta Witkowska, Katarzyna Dąbkowska oraz Michał Sajdak zajęli 11 miejsce!


Otwarcie sezonu motocyklowego


Mieliśmy możliwość wziąć udział w otwarciu sezonu motocyklowego, który zapoczątkowała parada motocyklowa spod Spodka do CH Auchan. Na miejscu mieliśmy własne stoisko. Do naszego stoiska podchodziły różne osoby, którym pokazywaliśmy podstawowe czynności ratunkowe. Poza naszym stoiskiem odbywały się różne animacje dla dzieci


Szkolenie dla pracowników z Urzędu Miasta w Sosnowcu


W naszej szkole odbyło sie szkolenie dla pracowników z Urzędu Miasta Sosnowca, gdzie uczyliśmy jak zachować się w sytuacjach gdzie potrzebne jest udzielenie pierwszej pomocy.