Profil dwujęzyczny

Emilida to znany w Zagłębiu konkurs przyrodniczy organizowany od 10 lat przez nauczycieli biologii, chemii i fizyki w II LO im. E. Plater. Konkurs adresowany jest do uczniów ostatnich klas szkół gimnazjalnych.

W zmaganiach udział biorą trzyosobowe drużyny. W pierwszym etapie konkursu uczniowie rozwiązują indywidualnie test z zakresu nauk przyrodniczych. Do drugiego etapu przechodzi sześć najlepszych drużyn. Finaliści rywalizują o zwycięstwo wykonując praktyczne doświadczenia z fizyki, chemii i biologii, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu w jaki wyposażone są platerańskie pracownie. Na zwycięzców czekają cenne nagrody!!!

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w kolejnej - XVI Edycji Emiliady!, którą planujemy na 2020r.

XV edycja Emiliady - zobacz relację

XIV edycja Emiliady - zobacz relację