lo2@sosnowiec.edu.pl

32 266-45-35

ul. Parkowa 1, 41-200 Sosnowiec

Najlepsze Licea 2024 - Srebrna tarcza

IV edycja PlatMat 2016/2017

28 marca odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny PLATMAT organizowany jest przez nauczycieli matematyki w II LO im. E. Plater od roku szkolnego 2012/2013. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych zainteresowanych matematyką i chcących sprawdzić się w rywalizacji z rówieśnikami.
W matematycznych zmaganiach udział biorą dwuosobowe drużyny, które stawiane  są przed zadaniami z zakresu podstawy programowej z matematyki dla szkół gimnazjalnych. Na zwycięzców obok chwały i dyplomów czekają cenne nagrody rzeczowe.

Zdolni uczniowie szkół gimnazjalnych po raz kolejny zaskoczyli nauczycieli swoimi umiejętnościami matematycznymi, a najlepsi bez problemu poradzili sobie nawet z najtrudniejszymi obliczeniami.  Zawodnicy mogli również zobaczyć występ szkolnego zespołu i  teatru.

Zwycięzcami zostali Marta Kładż oraz Marcin Bednarczyk uczniowie Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej  , drugie miejsce zajęli Michał Sowiński oraz Jakub Maciejewski Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu  , III miejsce zajęli Julia Smagowska i Marcel Duda uczniowie Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej,  a miejsce IV uczniowie Krzysztof Dziechciąrzi Julia Łusicka również Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Inne artykuły

Transformersi w obiektywie

Drodzy uczniowie II LO Plater,  zachęcamy Was do wzięcia udziału...

Laureatka konkursu OLIMPUS z języka angielskiego

Z dumą informujemy, że tegoroczna maturzystka, uczennica klasy 4a...

X edycja konkursu matematycznego PLATMAT

18  kwietnia 2024 w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami...

III Edycja Językowego Konkursu Piosenki Filmowej

Dnia 24 kwietnia 2024 roku odbyła się III edycja...

XI Wojewódzki Konkurs Języków Romańskich

Z dumą ogłaszamy, że uczennica klasy 4C, Dominika Dudzik,...