Blisko 400 mieszkańców Zagłębia, a wśród nich kilkudziesięciu reprezentantów naszego Liceum, wzięło udział w kolejnej edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Przedstawiciele II LO im. Emilii Plater uczestniczyli w biegu na dystansie 1963 metrów,  przygotowali również historyczno-artystyczną oprawę wydarzenia. Uczestnicy biegu mogli obejrzeć wystawę "Milcząc, wołają" poświęconą poszukiwaniom szczątków ofiar systemu komunistycznego, prezentowaną w budynku Urzędu Miejskiego z inicjatywy II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater dzięki współpracy szkoły z Instytutem Pamięci Narodowej.

Członkowie platerańskiej drużyny ratowniczej zadbali o bezpieczeństwo uczestników wydarzenia, a uczniowie klas pierwszych zajęli się dystrybucją materiałów edukacyjnych o żołnierzach powojennego podziemia antykomunistycznego i pamiątek okolicznościowych udostępnionych przez katowicki odział Biura Edukacji IPN, którego przedstawiciela, pana Tomasza Goneta, mieliśmy również zaszczyt gościć.

Dziękujemy za udział w wydarzeniu wszystkim uczestnikom, a szczególnie – uczniom naszej szkoły!